Reklam
Birecikmedya.com

Birecik Anadolu İmam Hatip Lisesi proje okulu oldu

Birecik Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Halil Akar, “Allah’ın izniyle kaliteli eğitime damga vuracak olan bir okuluz. Bütün velilerimizin müsterih bir şekilde öğrencilerini bu okula göndermelerini talep ediyorum.” dedi.

Birecik Anadolu İmam Hatip Lisesi proje okulu oldu
Reklam

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde bulunan Birecik Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu oldu.

Okul Müdürü Akar, Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun müfredatının, Fen Lisesi müfredatıyla hiçbir farkının olmadığını, önümüzdeki eğitim öğretim yılında 34 öğrencinin Fen ve Sosyal Bilimler Proje okul öğrencisi olacağını söyledi.

Fiziki alt yapı olarak da Birecik’te ki okullardan daha iyi durumda olduklarını belirten Akar, “Okulumuzun bütün dersliklerinde akıllı tahta var. Dersliklerimizin birçoğu klimalı, otel konforunda. Okulumuzda; 60 kişilik pansiyon, kütüphane, fen laboratuvarı, uygulama mescidi, geniş okul bahçesi, büyük bir kantin var. Sportif olarak ise, halı sahamız, tenis masası, voleybol sahası, basketbol sahası ve satranç var.” dedi.

“İmam hatipli olmak bana göre bir ayrıcalıktır.” diyen Akar, şunların söyledi:

“Okulumuzu gezerken bir tarafta fizik, bir tarafta Kur’an-ı Kerim sesleri yükselir. Biz imam hatip öğrencileri çift kanatlı kuş misali bir kanadında fizik, kimya, biyoloji taşırken; diğer kanadında hadis, siyer, Kur’an-ı Kerim, İslam tarihi gibi milli ve manevi değerleri tam olarak alabilecekleri okul burasıdır. Hiçbir şekilde puan kısıtlaması söz konusu değildir. Gençlerimizin bu okulu özellikle tercih etmelerini istiyorum. İmam Hatip mezunu olan öğrenciler sadece imam olur, sadece din kültürü öğretmeni olur, sadece müftü olur bu yanlış bir algı. Okulumuzda şu anda herhangi bir katsayı problemi yok. Buraya gelen bir öğrenci, istediği bölümlere çok rahat bir şekilde gidebilir.” (İLKHA)

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

1 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş1
Paylaş
Paylaş
Pin