Reklam
Birecikmedya.com

Şanlıurfa’da 4 kırsal mahalle ve 5 yerleşim yeri karantinaya alındı

Şanlıurfa İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında 4 kırsal mahalle ile birlikte 5 yerleşim yeri karantinaya alınırken, 3 yerleşim yerinde karantina sonlandırıldı.

Şanlıurfa’da 4 kırsal mahalle ve 5 yerleşim yeri karantinaya alındı
Reklam

İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararla karantinaya alınan yerleşim yerlerine yenileri eklenirken, karantina süresi dolan bazı yerleşim yerlerinde ise karantina uygulaması sonlandırılmış oldu.

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararında, Birecik Bentbahçesi Kırsal Mahallesi, Hilvan İlçesi Korgun Kırsal Mahallesi, Siverek İlçesi Erbey Kırsal Mahallesi Deveboynu Sokak ve Siverek İlçesi Erbey Kırsal Mahallesi Eski Geçit Sokak ile Eyyübiye, Haliliye ve Viranşehir ilçelerinde 5 yerleşim yerinde yapılan filyasyon çalışmaları sonucunda Covid-19 pozitif tespit edildiğinden, Covid-19 pozitifli hastanın evden ayrılışından 14 gün sonrasına kadar karantina tedbiri uygulanmasına karar verildiği ifade edildi.

Aynı kararda karantina tedbiri uygulanan Eyyübiye, Harran ve Siverek ilçelerindeki 3 yerleşim yerinde karantina uygulamasının sonlandırıldığı kaydedildi.(İLKHA)

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

1 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş1
Paylaş
Paylaş
Pin