Reklam
Birecikmedya.com

Birecik’te 28 bin 873 öğrenci karne aldı

Birecik’te 28 bin 873 öğrenci karne aldı
Reklam

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte 28 bin 873 kişi karne alarak yaklaşık 3 ay sürecek yaz tatiline girdi.


Sabah erken saatlerinde velileriyle birlikte okula gelen birçok öğrenci karne sevinci yaşarken, karnelerinde kırık not gören bazı öğrenciler ise buruk bir sevinç yaşadı.

İlkokuldan 12 bin 108 Ortaokuldan 10 bin 26 Liseden 6 bin 739 olmak üzere toplam 28 bin 873 öğrenci karne alırken Şanlıurfa’da 851 bin 300 öğrenci karne aldı.

Uzmanlardan karne uyarısı

Karne durumu ne olursa olsun öğrenciye kızmamalı, fiziksel ve sözlü şiddete maruz bırakmamalıyız.” diyen Psikolog-Rehber öğretmen Ahmet Bora, “Karnesi kötü
olan çocuklarımız ile oturup bu duruma neden olan etkenler üzerinde durulmalı, zayıf olan derslerinin düzeltilmesi için de destek sağlanmalı, bu da belirli bir program dâhilinde yapılmalıdır.” ifadelerini kullandı.

‘‘Karne durumu iyi olan öğrenci rehavete kapılmamalı.”

Karne durumu iyi olan öğrenciler ise kendilerini tamamen rehavete kaptırmamalı, yaz tatili boyunca yıl içerisinde görmüş olduğu dersleri tekrar etmesi gerektiğini belirten Bora, ‘‘Gelecek yıl sınava girecek olan öğrenciler ise tatili fırsat bilip eksik olan ders konularını gidermek için çalışmalıdır.” diye konuştu.

Bora son olarak, ‘‘Ancak karne durumu ne olursa olsun öğrencilerin belirli bir süre ile de olsa tatil yapmalarına imkân sağlanmalıdır.” dedi. 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Pin