Birecik’te 15 Temmuz Şehitleri için mevlit okutuldu

Birecik’te 15 Temmuz Şehitleri için mevlit okutuldu

“Birecik-Halfeti yolunun kapalı olması nedeniyle esnaf kan ağlıyor”

“Birecik-Halfeti yolunun kapalı olması nedeniyle esnaf kan ağlıyor”

​Esnaf, yazar kasa atıp köprüyü trafiğe kapattı

​Esnaf, yazar kasa atıp köprüyü trafiğe kapattı

​Bakan Yardımcısı’na pankartlı”yol” tepkisi

​Bakan Yardımcısı’na pankartlı”yol” tepkisi

“Birecik-Halfeti yolu bir an önce açılmalı”

“Birecik-Halfeti yolu bir an önce açılmalı”

BİR MUHASEBE ÇAĞRISI
  • a.gunes@birecikmedya.com
  • 10 Aralık 2018 - 13:34:18

Allah’ın Adıyla

31 Mart 2019 da yapılacak yerel seçime doğru hızla gidiyoruz. Tabi seçim için tüm hazırlıklar devam ediyor. Bir yanda partiler seçimde ittifak kurabilmek için görüşmeler, pazarlıklar ve çeşitli hamleler yapmakta diğer yandan 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tasfiye edilen FETO’cuların boşalttığı köşe başlarını kapma adına darbenin püskürtülmesi ile elde edilen kazanımlar eski Türkiye’nin yeni hizmetkarlarına terk ediliyor. Yada gönül rahatlığıyla veriliyor.

 

Kurulduğu günden bugüne ortaya koyduğu anlayış ile önceleri tepki toplayan, anlaşıldıktan sonra takdir edilen HÜDA PAR 6 yıla yaklaşan siyasi varlığı boyunca ümmet için, ülkemiz ve Müslüman halkımız için hep fedakarlık yapan taraf oldu. Bu duruşa alışık olmayan başta medya olmak üzere  siyasiler ve özellikle iktidar bu durumu hep partisel çıkarları uğrunda kullanma çabasına girdi.

 

Evet iktidar HÜDA PAR’ın bu fedakarlığını anlamadı, anlayamadı, anlamak istemedi. Ülkemiz yazar çizenleri, aydınları, ekranların çok bilmiş tartışmacıları. Zira  onlara göre bu duruş bazen zayıflığın alameti, bazen olduğundan daha değerli görünmek için yapılan bir şeylerdi. Ekranlarda öyle diyorlardı.

 

Ama FETO konusunda ve daha bir çok meselede bazı ilgili yetkililer HÜDA PAR’ın bu duruşunun ve bunun gereği olarak yaptığı uyarı ve çağrıların içinin dolu olduğunu anladılar. Dileyen muhataplarından konuların ayrıntılarını öğrenebilir.

İşte yukarıda belirttiğiniz gibi yapılan uyarı ve çağrıların dikkate alınmaması sonucu FETO’cu çetenin kurguladığı bir davada HÜDA PAR’a haksız hukuksuz bir ceza verildi. 2 Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili adayı Yargıtayın FETO’yu onaylamasıyla cezalandırıldılar. Bu ceza Adalet sisteminin Eski Türkiye’ deki gibi bozuk kaldığının delilidir. Aksini ispat etmek iktidarın sorumluluğudur.

Evet asıl dikkat çekmek istediğim konu “Kılıcını adaleti sağlamak için havaya kaldıranlar” ile bu fiili “Kılıçlarını bir çıkar veya menfaat için kaldırıyorlar” şeklinde anlayan siyasilerin ilişkileridir. Malumunuz Hz. Ömer halife seçildiğinde hutbeye çıkıyor ve eğer doğruluktan ayrılırsam ne yaparsınız diye sorduğunda sahabelerin bir kısmı ayağa kalkıyor kılıçlarını çekiyor ve Ya Ömer seni bununla düzeltiriz diyorlardı. Halifede  bu durumdan dolayı hamd ediyordu. İşte HÜDA PAR sözleri, siyaseti ve yaptığı uyarı ve çağrılarıyla Hz.Ömer’e kılıç gösterip düzeltmek isteyen sahabelerin yaptığıdır. Bu konumundan dolayı çok bedeller ödedi, ödemeye devam ediyor. Yöneticilerinin aldığı ceza bunun bedellerin dendir.  Halbuki bilerek yada bilmeyerek yanlış yapanlar bunun için Allah’a hamd edip, kendilerini düzelterek doğruyu yapmalıydılar.

 

Burada bir husus daha var ki o da şudur. HÜDA PAR ortaya koyduğu siyaset ve bunun pratiği olan duruş uyarı ve çağrılarıyla dünyadaki tüm Müslümanların, bu ülke insanının, bu vatanın kardeşi dostu olduğudur. Kimse bunu inkar edemez.

Peki sizler özellikle Sayın Erdoğan ve onun için ahkam kesip her sorunda işin içinde hikmet arayıp bulamayanlar Allah için söyleyin siz HÜDA PAR’ın neyi olmak istiyorsunuz. HÜDA PAR’lılara kendiniz için ne dedirtmek istiyorsunuz. En önemlisi yarın mahşerde bu konuda hesap sorulsa sizin için ne denilmesini bekliyorsunuz. Siz karar verin ve gereğini yapın. Bunu HÜDA PAR  için değil kendiniz için yapmalısınız.

 

The comments are closed.

reklam
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
SÜPER LİG PUAN DURUMU
 • Takımlar
 • O
 • G
 • B
 • M
 • AV
 • P
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz