Reklam
Birecikmedya.com

Kutlu Doğum Siyer Sınavı

Reklam

Yapılacak sınavla ilgili olarak detaylar “Türkiye genelinde faaliyet gösteren birçok İslami sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından 2017 yılında 6’ncı kez ‘Türkiye Geneli Kutlu Doğum Siyer Sınavı’ düzenlenecektir. Yarışma dört kategoride ve yazılı test usulü ile yapılacaktır. Geçen sene yaklaşık 100 bin katılımcının yer aldığı bu sınavda inşallah bu sene katılımın yüz binleri bulacağına inanıyoruz. Yarışma dört kategoride ve yazılı test usulü ile yapılacaktır.”
“1’nci ve 2’nci Kategori: Semere Yayınlarından çıkan ‘Hz. Muhammed(sav)’ adlı kitap,
3’üncü Kategori: Lise öğrencileri veya 1999-2002 doğumlular Semere Yayınlarından çıkan ‘Rehberimiz Hz. Muhammed(sav)’ adlı kitap.
4’üncü Kategori: Yetişkinler (1998 ve daha eski doğumlular) Semere Yayınlarından çıkan ‘Âlemlere Rahmet Peygamber Efendimizin(sav) hayatı’ adlı kitap”

-“Sınav, başvurusu 28 Kasım 2016 ile 14 Ocak 2017 tarihleri arasında”
Başvuru koşulları ve genel bilgiler hakkında da bilgi veren Kardaş: “Sınav, başvuru işlemleri 28 Kasım 2016 ile 14 Ocak 2017 tarihleri arasında web sayfasından veya Peygamber Sevdalıları Platformunca belirlenen sınav merkezlerinde yapılacaktır. Başvuru tamamlandıktan sonra adaya, başvurusunun onaylandığına dair mesaj gönderilebileceği gibi adayın kendisi de başvuru durumunu ve bilgilerini internet adresinden kontrol edebilecektir. Siyer Sınavında her kategori için belirlenen sınav kitabı, Peygamber Sevdalıları Platformunca belirlenen yerlerden/noktalarından temin edilecektir.”
“Sınav, Peygamber Sevdalıları Platformunca belirlenen ve web sayfasında yayınlanacak olan il, ilçe, belde ve köy sınav merkezleri olmak üzere tüm merkezlerde 29 Ocak 2017 Pazar günü 10.00 -12.00 saatleri arasında erkek/bayan ayrı ayrı salonlarda olmak üzere tek oturumda aynı anda yapılacaktır. Ayrıca yarışmacılara sınava girecekleri yerler E-Posta/SMS yolu ile bilgilendirme yapılabilecektir.”
28 umre ödülü ve 1001 hediyelerin kategorilere dağılımı
Dereceye girenlerin ödülleri kategorilerine göre verilecek
-Birinci kategori ödülleri; 6 adet dizüstü bilgisayar, 10 adet bisiklet, 10 adet tablet, 18 adet kol saati, 202 adet eşarp veya futbol topu verilecek.
-İkinci kategori ödülleri; 15 adet dizüstü bilgisayar, 30 adet bisiklet, 27 adet tablet, 30 adet kitap seti, 195 adet kol saati, 153 adet eşarp veya futbol topu verilecek.
-Üçüncü kategori ödülleri; 4 yarışmacı velisiyle beraber (8 kişi) umre, 16 adet dizüstü bilgisayar, 20 adet yarım altın, 20 adet tablet, 20 adet çeyrek altın, 60 adet kitap seti ve 60 adet kol saati verilecek.
-Dördüncü kategori ödülleri; 20 kişi umre ödülü, 6 adet dizüstü bilgisayar, 6 adet yarım altın, 6 adet çeyrek altın ve 62 adet kitap seti verilecek.
Yarışmayla ilgili tüm gelişmeler ve ayrıntıların http://www.peygambersevdalilari.com ve http://www.siyersinavi.com web sayfasında yayınlanacağını söyleyen kardaş , kendilerine siyersinavi@gmail.com E-posta adresiyle de iletişime geçilebileceğini söyledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Pin