Abdurrahman Güneş BİR HAYAL İŞTE -1 Abdurrahman Güneş BİR HAYAL İŞTE -1
Birecik ve Tüm düya için bir hayalim var benim. Zaman zaman oturup düşündüğüm. Kimseye bu güne kadar anlatmadığım sadece benim bildiğim bir hayal. Sonra... Abdurrahman Güneş BİR HAYAL İŞTE -1

Birecik ve Tüm düya için bir hayalim var benim. Zaman zaman oturup düşündüğüm. Kimseye bu güne kadar anlatmadığım sadece benim bildiğim bir hayal. Sonra düşündüm belki sizlerle paylaşırsam hayal olmaktan çıkıp bir amaç olur. Bir umut, kim bilir beklide gerçek. Hayalim bir hayat, öyle bir hayat ki, içinde kötülere mevki, makam, yetki yok. Mesela orada işlerin başında zalim yok ki temizlik işçilerinin alın terlerini bin bir dalavereyle ellerinden alıp yandaşlarıyla bölüşsün. Üç ayda bir işten çıkarıp tekrar işe alarak sosyal güvencelerinden hakları olan tazminatlarını ellerinden alsın. İşin başındakiler vampir değiller ki sahip oldukları yetkileri kullanarak en büyük yetki sahiplerinin sağladığı olanaklardan olan işsizlere geçici iş imkânı sağlayan sosyal hakları siyasi oyunlarla çıkar çarkına çevirsin. Temizlik işçilerinin eşlerinin bir kısmını o işlere yerleştirip maaş kartlarını ellerinden alsın ve geriye kalan yerlere de çıkar çarkının mensuplarının nice yakınlarını ve asla işyerlerine uğramayacak olan sahtekârları işe alsın.
Hayalimde yetki sahiplerinin etrafındakilerde asla zalime yol vermezler. İşe koyuldukları ilk günden beri boğazlarından asla haram lokma geçmesine müsaade etmemişlerdir. Onca ihale olur hiç tenezzül dahi etmezler. Daha hala eski evlerinde oturuyorlardır. Yani meslek hayatları boyunca çalışsalar elde ettikleri gelir ile asla sahip olamayacakları evlerden almamışlardır. Arabaları hala mütevazıdır. Bir gün olsun yetki sahibine kendilerine bir imtiyaz tanımalarını asla ima dahi etmemişlerdir. Onların isimleri anılınca ‘’milletin anasını ağlattılar’’, ‘’bu kadar insanın hakkını yiyorsunuz. Bunun hesabını Allah’a nasıl vereceksiniz’’ , ‘’işin içinde kendi menfaatleri yoksa asla memlekete bir hizmet getirmeyi düşünmezler’’ , ‘’kim bilir bu işten ne kadar parayı cebe indirdiler’’, v.s. gibi cümleler duymanız mümkün değildir. Hep adlarının arkasına ‘’rahmet’’ eklerler. Bir kişi işe alınacaksa mutlaka önce liyakate bakarlar. Akrabaymış, taraftarmış, bilmem kimin yakınıymış, hiç kulak asmazlar. En hak sahibine yani işin ehline işi teslim eder memleketin kalkınmasını kendi menfaatlerinin önüne koyarlar. Bu tür durumlarda asla kapalı kapılar arkasında gizli pazarlıklara yer vermez, yapmaya çalışanları asla affetmezler. Bu yüzden halkın sevgisi yapmacık değildir. Halk ve özellikle çalışanlar yetki sahiplerinin içinde olduğu bir etkinliğe ‘’gitmezsem işten atılırım’’, ‘’ Orada görünmezsem yakınım işe alınmaz’’ , ‘’Muhtaç olmasam şeytan görsün yüzlerini ama ne yaparsın hayat işte, çark onların elinde mecburen gideceğim’’ gibi sözleri ve iç geçirmeleri yaşamadan giderler. Dağılırken de işte bilmem kaç aydır yatırılmayan sigortam artık yatırılmaya başlar temennisiyle de evlerine dönmezler. Mutlu ve huzurlu bir şekilde eve döner ve rahatlarına bakarlar.
Hem ben onların şahıslarının sahip oldukları meziyetleri de belirtmeliyim. Mesela hiç birisi asla halkın dinine karşı değildir. Asla hayatlarında halkın diniyle çelişen bir durum bulamazsınız. Namazlarını sadece halkın içinde kılmazlar her zaman namazlarına dikkat ederler. Kimsenin görmediği zamanlarda dahi halkın içinde oldukları gibi davranırlar. Gösterişi sevmezler. Etraflarında haramzadelerin yaklaşmasına dahi izin vermezler. Onlarla içli dışlı olmazlar. Halk onları asla ahlaksızlığı yaymaya çalışanların ve gençleri yoldan çıkarmak için uğraşan bilumum şer odaklarının yakınında göremez. Zaten böyle biri asla onların yanına yaklaşamaz. Onlardan hiç biriside arkalarında; siyasette söz sahibi veya elinde herhangi bir yetki ve otoritenin bulunduğunu asla ima edemez. Zaten buna cesaret edemez. Zaten yetki sahipleri bunları içinde oldukları kötülüklerden alı koymak için gece gündüz demeden çalışırlar. Onları nasıl topluma kazandırırız, gençlerimizi onların kötülüklerinden nasıl kurtarırız hesabını yaparlar. Onlarla ilişkileri de ancak bu nedenle ilişki kurarlar. (devamı gelecek)
ABDURRAHMAN GÜNEŞ (BİRECİK UHUVVET-DER BAŞKANI) 0535 880 69 93
ŞANLIURFA/BİRECİK

Yorum Yap!
Bahattin Coskunkan

Bahattin Coskunkan