Birecikliler darbe girişimin yıl dönümünde meydanlara indi

258

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde darbe girişiminin yıl dönümü olan 15 Temmuzda halk yürüyüşler yaparak yeniden meydanlara indi
Binlerce Vatandaşın katılımıyla 15 Temmuz Şehitler parkında başlayan yürüyüş, yoğun güvenlik önlemleri altında Mehteren takımı eşliğinde Birecik Kaymakamı Kadir Perçi, Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, Siyasi parti temsilcileri ve STK temsilcilerinin katılımıyla Hastane caddesi ve 10 Temmuz caddesi takip edilip tekrardan 15 Temmuz Şehitler Parkına kadar devam etti.
Traktörün römorkunu insanlarla doldurup yürüyüşe katılan bir vatandaş o gece Kamyonunu doldurup darbeye direnen şerife bacıyı hatırlatarak yürüyüşe ayrı bir renk kattı.
Meydanda kurulan, dev ekrandan 15 Temmuz gecesinde yaşananlar hatırlatılarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından kesitler sunuldu.Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Başkan Pınarbaşı ve Kaymakam Perçi, meydanda toplanan halka hitap etti.
Genci yaşlısı, kadını ve erkeği ile Binlerce vatandaşın katılmıyla gerçekleşen program çay simit ve diğer ikramlarla sabah namazına kadar devam etti.

Yorum Yap!Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir