​Şanlıurfa Valiliğinden “OHAL komisyonuna” ilişkin açıklama ​Şanlıurfa Valiliğinden “OHAL komisyonuna” ilişkin açıklama
Şanlıurfa’da, OHAL kapsamında mağdur olduklarını düşünen vatandaşlar için inceleme komisyonu kuruldu. ​Şanlıurfa Valiliğinden “OHAL komisyonuna” ilişkin açıklama

Şanlıurfa’da, OHAL kapsamında mağdur olduklarını düşünen vatandaşlar için inceleme komisyonu kuruldu.

Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında mağdur olduklarını düşünen vatandaşlar için inceleme komisyonu kurulduğu, mağdur olduklarını düşünenlerin bu komisyona başvurabileceği bildirildi.

Uzun süredir kamuoyu tarafından kurulması beklenilen OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu faaliyete başladı. FETÖ operasyonları sırasında birçok vatandaş mağdur edildiklerini iddia edip haklarında verilen kararların incelenmesini istemişti.

Şanlıurfa Valiliğince komisyonla ilgili açıklamada, “23.01.2017 tarihli ve 29957 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 685 sayılı Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname gereğince kurulan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonuna yapılacak başvurulara ve Komisyonun çalışmalarına ilişkin usul ve esaslar Başbakanlık tarafından belirlenerek 12.07.2017 tarihli ve 30122 mükerrer sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.” denildi.

Başvuruların 17 Temmuz’dan itibaren başlayacağı belirtilen açıklamada, “Başvurular 17.07.2017 Pazartesi günü itibariyle başlayacak olup; 14.09.2017 Perşembe günü mesai bitiminde sona erecektir. Başvurular, Başbakanlık internet sitesi üzerinde oluşturulan https://ohalkomisyonu.basbakanlik.gov.tr internet sitesinde 17.07.2017 tarihi itibariyle yayınlanacak olan ilgili başvuru formu bilgisayar ortamında eksiksiz ve hatasız doldurularak çıktı alınacak, başvuru bizzat başvuranın kendisi, yasal temsilcisi ya da vekili tarafından imzalanarak varsa ekleri (aslı veya onaylı sureti) ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte Valiliğimiz Hükümet Konağında bulunan İl Ohal Bürosuna teslim edilecektir. Başvuru formunun bulunduğu internet adresine Valiliğimiz web sitesi olan www.sanliurfa.gov.tr internet adresinden erişim verilecektir.” İfadeleri kullanıldı. (İLKHA)

Yorum Yap!
Bahattin Coskunkan

Bahattin Coskunkan

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir