PKK çocuklarımızı Rakka’da öldürtüyor PKK çocuklarımızı Rakka’da öldürtüyor
ERBİL - Şengal Konsey Başkanı Weyis Nayif, PKK tarafından kaçırılan Ezidi çocuklarının Rakka’da savaşta kullanıldığını belirtti. PKK çocuklarımızı Rakka’da öldürtüyor

Irak Kürdistanı Şengal (Sincar) Konsey Başkanı Weyis Nayif, Ezidi çocukların PKK tarafından kaçırılarak, gerek kendi bölgelerinde gerekse de Suriye’de ölüme sürüklendiğini belirterek PKK’ye tepki gösterdi.

Weyis Naif’in KDP’nin resmi sitesinde yer alan açıklamasına göre, PKK Ezidi çocukları kaçırıp Kandil’de eğittikten sonra onları çatışmalarda kullanıyor.

Naif, yaptığı açıklamada, “PKK’nin kaçırdığı çocukların tamamı 18 yaşından küçük. PKK kaçırdığı bu çocukların hepsini silahlandırmış. Başlangıçta onları şiddete alıştırdı ve sonra da onları Kandil’e götürdü. Ardından bu çocukları Rakka’daki savaş için Kurdistan’ın batısına götürdü ve onları öldürtüyor.” dedi.

Resûl Şerefxan adlı bir Ezidi ise PKK’ye tepkisini şöyle dile getirdi: “PKK yalan söylüyor. PKK çocuklarımızı Suriye’nin Rakka şehrine götürmüş ve onları orada öldürtüyor. PKK çocuklarımızı serbest bıraksın.” (İLKHA)

Yorum Yap!
admin

admin

1987/birecik/ Birecikmedya.com teknik yönetici.

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir