BİRECİĞİN CESUR DOGRU TARAFSIZ HABER SİTESİNE HOŞGELDİNİZ-
$ DOLAR → Alış: 3,75 / Satış: 3,77
€ EURO → Alış: 4,66 / Satış: 4,67

PKK çocuklarımızı Rakka’da öldürtüyor

ERBİL – Şengal Konsey Başkanı Weyis Nayif, PKK tarafından kaçırılan Ezidi çocuklarının Rakka’da savaşta kullanıldığını belirtti.

PKK çocuklarımızı Rakka’da öldürtüyor
  • 28.03.2017
  • 281 kez okundu

Irak Kürdistanı Şengal (Sincar) Konsey Başkanı Weyis Nayif, Ezidi çocukların PKK tarafından kaçırılarak, gerek kendi bölgelerinde gerekse de Suriye’de ölüme sürüklendiğini belirterek PKK’ye tepki gösterdi.

Weyis Naif’in KDP’nin resmi sitesinde yer alan açıklamasına göre, PKK Ezidi çocukları kaçırıp Kandil’de eğittikten sonra onları çatışmalarda kullanıyor.

Naif, yaptığı açıklamada, “PKK’nin kaçırdığı çocukların tamamı 18 yaşından küçük. PKK kaçırdığı bu çocukların hepsini silahlandırmış. Başlangıçta onları şiddete alıştırdı ve sonra da onları Kandil’e götürdü. Ardından bu çocukları Rakka’daki savaş için Kurdistan’ın batısına götürdü ve onları öldürtüyor.” dedi.

Resûl Şerefxan adlı bir Ezidi ise PKK’ye tepkisini şöyle dile getirdi: “PKK yalan söylüyor. PKK çocuklarımızı Suriye’nin Rakka şehrine götürmüş ve onları orada öldürtüyor. PKK çocuklarımızı serbest bıraksın.” (İLKHA)

Yorum Yap!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir