11 ilde PKK operasyonu: 235 gözaltı 11 ilde PKK operasyonu: 235 gözaltı
İçişleri Bakanlığı, 11 ilde PKK’ye yönelik düzenlenen operasyonlarda, örgüt faaliyetlerinde bulunduğu ve sosyal medyada örgüt propagandası yaptıkları gerekçesiyle 235 kişinin gözaltına alındığını bildirdi. İçişleri... 11 ilde PKK operasyonu: 235 gözaltı

İçişleri Bakanlığı, 11 ilde PKK’ye yönelik düzenlenen operasyonlarda, örgüt faaliyetlerinde bulunduğu ve sosyal medyada örgüt propagandası yaptıkları gerekçesiyle 235 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “PKK/KCK terör örgütüne yönelik olarak, 11 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda, terör örgütü adına faaliyetlerde bulunduğu ve sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yaptığı tespit edilen toplam 235 kişi gözaltına alınmıştır.” denildi.

İller ve gözaltı sayıları şöyle:

Siirt’e bir, Kayseri’de 7, İzmir’de 11, Manisa’da aralarında Manisa HDP İl Başkanı Ahmet ERTAŞ ve Salihli HDP İlçe Başkanı Abdulkadir Murg’unda bulunduğu 4 kişi, Hakkâri’de 2, Adana’da da HDP ve DBP il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 20 kişi, Gaziantep’te de HDP ve DBP il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 36 kişi, Ankara HDP il başkanı İbrahim Binici’ninde bulunduğu 17 kişi, Mersin, HDP ve DBP il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 64 kişi Şanlıurfa HDP ve DBP il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu 53 kişi ve İstanbul’da 20 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. (İLKHA)

Yorum Yap!
admin

admin

1987/birecik/ Birecikmedya.com teknik yönetici.

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir