AHMED YASİN YAZDI HAİN KÜRT KOMEDYASI! AHMED YASİN YAZDI HAİN KÜRT KOMEDYASI!
Haindi O…Hain bir Kürt! Sakalı vardı mesela, inandığı ve itaat ettiği dinin Peygamberinin (sav) sünneti olan. Benzemiyordu ne marxa ne lenine ne cheye ne... AHMED YASİN YAZDI HAİN KÜRT KOMEDYASI!

Haindi O…Hain bir Kürt! Sakalı vardı mesela, inandığı ve itaat ettiği dinin Peygamberinin (sav) sünneti olan. Benzemiyordu ne marxa ne lenine ne cheye ne de deaşcı denen o iblislere. Ama haindi bir kere. Çünkü koşuyordu koşuşturuyordu Rabbinin (cc) rızası için, hayırlardan hayırlara, ezmeden kırmadan hayallerde yeşeren gül kokulu gençleri yetiştiren. Dağlara demiyordu oysa, dağlara gençler bir hiç uğruna ölmeye ve öldürmeye! Haindi işte! Tehditler vardı, katledilecekti, biliyordu kendisi ve devleti, devletinin polisi, askeri. Ama katledildi sokak ortasında, çapraz ateşe tutulup acımasızca. Ve silahın dili olmuştu Kürtçe… Hak etmişti zaten, okuma, okutma, öğrenme, öğretme, düşünme, düşündürtme denmişti ona! Oysa elinde ve dilinde Kur’an’ı!

Haindi onlar birer hain Kürt! Ellerinde yoktu molotofları mesela, varken kurban eti poşetleri. Yanan evlere, yakılan hayallere bir avuç su taşımaktı oysa gayeleri, söndürmekti ateşi. Ama yakıldı bedenleri… Çünkü haindi onlar! Başkalarını örnek almazdı onlar, varken Rehberleri . Çocuktular, gençtiler, hayalleri olan ve başkalarının hayallerini dirilten. Oysa gerilla olmamışlardı onlar, ölüp öldürmemişlerdi İslam düşmanı haçlılar için , seçilmiş bazı Kürtler gibi. Akıbetleri belliydi onların da, vahşice katledilmek! Ve silahın dili olmuştu yine Kürtçe. Haindi onlar çünkü, hak etmişlerdi bu akıbeti.

Haindim ben. Hain bir Kürt ! Farklı düşünüyor, farklı bir dine inanıyordum çünkü. Ne ezidiydim ne alevi ne de birileri gibi Zerdüşt. Ölümün rengi yakışmıyor Kürdistana diyordum, olmasın artık ölmenin ve öldürmenin dili Kürtçe. Sussun silahlar konuşsun Ümmet-i İslam , konuşsun Şeyh Sait, konuşsun Üstad Bediüzzaman. Oysa serok obama demeliydim, apocu militanım demeliydim, olmamak için hain bir Kürt! Ve bilmeli bildirmeliydim kurtuluş sosyalizmde komünizmde ve hatta dinsizlikte. Ölmeli ve öldürmeliydim oysa, ağlatmalıydım anaları, gülsün diye batı, gülsün diye tasmam elinde sahiplerim. Ama haindim işte, hain bir kürt! Ve akıbetim… Silahın dili Kürtçe iken, bir bayram sabahı eli elimde yavrumun gözü önünde vahşice katledilmek.

Haindik biz. Birer hain Kürt. Rehber’ i hain, hocası hain, talebesi, erkeği kadını, ihtiyarı genci, çoluğu çocuğu hain. Önce Dava-ı İslam diyorduk, doldururken meydanları, Kutlu Doğum zamanı mesela. Türk de vardı içimizde, Kürt de Zaza da Arap da. Vahdet ve Kardeşlik Peygamberinin (sav) ümmetiydik biz, çünkü. Bir atıyordu kalbimiz, Bir Olan Allah (cc) ın rızasıyken gayemiz. Birileri ahlaksızlıklarıyla çok renkliyken, biz tek renktik, Rabbimizin (cc) boyasıyla boyanan. Birileri arabalara yüklerken bombaları, tabutlarımızdı payımıza düşen… Suskunken kardeşimiz, sağır ve dilsizken devletimiz. Çünkü haindik biz, birer hain Kürt! Ne Kemalizm diyorduk, ne sosyalizm, ne de seçilmiş Kürtler gibi, Apoizm. Akıbetimiz… Silahın dili olmuşken Kürtçe, belki katledilmek, belki de unutulmak zindanlarda… Suçumuz Kur’an öğrenmek ve öğretmek! Oysa sıcacık evimizde, yetimin garibin gurebanın canıyla malıyla kurulmalıydık tahtlarımıza. Son model arabalarımızla emperyalizme direnmeliydik, belki de İslam düşmanlarına… Lüks otellerde, lüks ziyafetler verip, unutarak fakiri fukarayı, öğrenmeli ve öğretmeliydik inandığımız dinin kitabını, temizdi ya kalplerimiz. Ama sizin taptıklarınıza tapacak değiliz demiştik ve sizin dininiz size bizim dinimiz bize. Çünkü bizler Haindik, birer hain Kürt!

AHMET  YASİN

Yorum Yap!
Misafir Yazar

Misafir Yazar

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir